Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Length Size | 10"-30", 10-30 |
| Material | Human Hair |
| Hair Grade | 10A |
| Hair Color | Ombre |
| Hair Length | 12-16 inch |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Application | Fusion |
| Hair Type | body wavy hair |
| Brand | RVHHE |
| Color | Ombre Color |
| Hair Extension Type | MACHINE WEFT |
| Usage | PERSONAL, PARLOUR AND RESELLL |
| Is It Washable | Washable |
| Packaging Size | According To Order |
| Chemical Processing | yes |
| Bundle Weight | 100 g |
| Type Of Packing | TRANSPARENT POLY BAG |
| Processing | Steam Processed |
| Form | Hair Strands |
| Pack Size | 10"-30" |
| Washable | YES |
| Hair Origin | Indian |
| Available Net Weight | 100g/pc |
| Gender | Female |
| Product Type | EXTENSION |
| Quantity Per Pack | 1 Piece (100g) |
| Product Code | 403 |
| Size | 10-30 |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Weight | 100 Gram |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Delivery Time | 2-3Working Days |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Capacity | new |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | NEW |
| Features | temple hair |
| Country of Origin | Made in India |
| Style | BODY WAVE |
| Hair Texture | Straight |
Additional Information: