Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Human Hair |
| Color Shade | Pastel Colors |
| Attachment Type | Weft |
| Color | 613 Color |
| Hair Style | Straight |
| Hair Length | 18 in |
| Set Content | 3 Pieces |
| Packaging Size | According To Order |
| Hair texture | Straight Hair |
| Type Of Packing | Transprent Poly Bag |
| Usage | RESELL |
| Is It Washable | Washable |
| Gender | Female |
| Hair Grade | 10A |
| Finish | Natural |
| Length | 10"-30"inch |
| Available Net Weight | 100G |
| Durability | Re-usable |
| Washable | Yes |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Virgin Hair | YES |
| Delivery Time | 4-5 WORKING DAYS |
| Capacity | 500KG |
| Condition | New |
| Features | temple hair |
| Durable Time | more than 1 year |
| Product Code | B17 |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Usage/Application | Personal, Parlour, Resell |
We are leading manufacturer of 613# Blonde Straight Human Hair.We supply to sell wholesale Indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Virgin Remy hair:
* Full Cuticle in Same Direction, No Acid Processed, Water Sterilizing OnlyAdditional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wave Pattern | Body Wave |
| Material | human hair |
| Hair Texture | Body Wave |
| Hair Type | Human Hair |
| Attachment Type | Weft |
| Cap Construction | Machine Weft |
| Color | Natural |
| Brand | rvhhe |
| Ideal For | Women |
| Usage/Application | Resell |
| Hair Length | Long |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Density | 120 % |
| Durable Time | 1 year |
| Available Length | 10-30 |
| Features | temple hair |
| Usage | Bridal, Party Wear, Office Wear, Daily Wear |
| Hair Origin | Indian |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of Wholesale Hot Beauty Hair Wig Lace Closure Frontal Virgin Hair Products. we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Silky Straight |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Grade | 10A |
| Length | 10"-30"inch |
| Gender | Women |
| Color | Blonde |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Application | Fusion |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
| Material | Human Hair |
| Hair texture | Straight |
| Is It Washable | Washable |
| Pack Size | 10"-30", According To Order |
| Chemical Processing | yes |
| Usage | Resell, Personal And Parlour |
| Brand | RVHHE |
| Hair Origin | Temple |
| Form | Hair Strands |
| Bundle Weight | 100 g |
| Features | Temple Hair, Cuticle Aligned Hair, Single Donor Hair, Tangle Free, 100% Natural Hair, Scalp-friendly, No Shedding, Easy to style, Remy Human Hair, Breathable and Comfortable, Durable, Washable, Virgin Human Hair, Smooth & Silky |
| Processing | Chemical Free |
| Product Type | Extension |
| Quantity Per Pack | 1 piece |
| Washable | Yes |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Weight | 100 Gram |
| Delivery Time | 3-4 Working Days |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | New |
| Durable Time | MORE THEN 1 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of blonde human hair. We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | human hair |
| Hair Texture | Silky Straight |
| Attachment Type | Weft |
| Length | 30 inch |
| Color | Black |
| Hair Length | 30 inch |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | 7 Pieces |
| Brand | rvhhe |
| Packaging Size | 10-30 |
| Hair Grade | 10A |
| Usage/Application | Resell |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage | Photo Shoot, Personal, Bridal, Stage, Salon |
| Minimum Order Quantity | 1pc |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
we are leading manufacturer of Wholesale Hot Beauty Hair Wig Lace Closure Frontal Virgin Hair Products. we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information: