Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Remy |
| Length | 10"-30" |
| Hair Grade | 10A |
| Material | Human Hair |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Color | NATURAL |
| Style | STRAIGHT |
| Hair Color | Natural Brown |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Packaging Size | 10"-30" |
| Hair texture | Long, Natural Temple Hair, Straight, clip hair |
| Usage | parlour,personal and resell |
| Type Of Packing | TRANSPARENT POLY BAG |
| Is It Washable | Washable |
| Gender | Female |
| Usage/Application | parlour,personal and resell |
| Bundle Weight | 100 g |
| Application | Fusion |
| Hair Origin | South Indian |
| Processing | Chemical Free |
| Available Net Weight | 100g/pc |
| Washable | Yes |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Virgin Hair | YES |
| Delivery Time | 2-3WORKING DAYS |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Condition | NEW |
| Features | 100% HUMAN HAIR |
| Durable Time | more than 1 year |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading manufacturer of Wholesale Cuticle Aligned Raw Indian Hair Clip On 100% Human Hair Extension. We supply to sell wholesale Indian hair in India without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It's available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Virgin Remy hair:
* Full Cuticle In Same Direction, No Acid Processed, Water Sterilizing OnlyAdditional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Remy |
| Material | Human Hair |
| Hair Length | 20-24 inch |
| Style | wavy |
| Color | NATURAL |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Packaging Size | 10-30inch |
| Usage | parlour,personal and resell |
| Hair texture | Natural Temple Hair, clip hair, Long |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Is It Washable | Washable |
| Gender | Female |
| Usage/Application | parlour,personal and resell |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Grade | 10A |
| Application | Fusion |
| Hair Origin | South Indian |
| Available Net Weight | 100g/pc |
| Length | 10"-30" |
| Processing | Chemical Free |
| Set Contains | 1 Piece (100g) |
| Washable | Yes |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Virgin Hair | YES |
| Delivery Time | 2-3 WORKING DAYS |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Condition | New |
| Features | temple hair |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Durable Time | more than 1 year |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading manufacturer of 100 Pure Natural Indian Human Hair Clip Ins. We supply to sell wholesale Indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Virgin Remy hair:
* Full Cuticle in Same Direction, No Acid Processed, Water Sterilizing OnlyAdditional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Grade | 10A |
| Material | Human Hair |
| Hair Length | Above 28 inch |
| Style | Soft Silky Straight |
| Hair Type | Clip In, Wavy Hair |
| Gender | Women |
| Hair Extension Type | Human Hair |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Color | Natural |
| Hair texture | Soft Silky Straight |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Length | 10-30 |
| Usage/Application | parlour,personal and resell |
| Packaging Size | 10-30INCH |
| Chemical Processing | No |
| Application | Fusion |
| Washable | YES |
| Form | Hair Strands |
| Bundle Weight | 100 g |
| Available Net Weight | 100 Gram |
| Processing | Unprocessed |
| Product Type | CLIP IN HAIR EXTENSION |
| Quantity Per Pack | 1 Piece (100g) |
| Size | 16" |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Weight | 100 Gram |
| Virgin Hair | Yes |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Available Sizes | 10-30 INCH |
| Delivery Time | 2-3 WORKING DAYS |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Durable Time | more than 1 year |
| Features | TEMPLE HAIR |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading manufacturer of 100% Indian Human Hair Clip In Virgin Hair Extension 10a Grade .We supply to sell wholesale Indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Virgin Remy hair:
* Full Cuticle in Same Direction, No Acid Processed, Water Sterilizing Only
* No Tangle Minimum Shedding
* Can Be Bleached in #60 and #613 Color
* Not Too Shiny, But It Will Be More Smoother More Washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Set Content | 7 Pieces |
| Material | Human Hair |
| Style | CLIP IN HAIR |
| Color | NATURAL |
| Hair Length | 22 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Packaging Size | 10-30inch |
| Hair texture | Straight, CLIP IN HAIR, Natural Temple Hair, Long |
| Usage | Personal, Parlor, Resell |
| Type Of Packing | TRANSPARENT POLY BAG |
| Is It Washable | Washable |
| Length | 10"-30 |
| Gender | Female |
| Hair Grade | 10A |
| Bundle Weight | 100 g |
| Available Net Weight | 100G |
| Washable | Yes |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Virgin Hair | YES |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Delivery Time | 2-3 WORKING DAYS |
| Capacity | 500 KG |
| Durable Time | more than 1 year |
| Condition | NEW |
| Features | temple hair |
| Brand | RVHEE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair Extension Type | Clip-In |
| Weight | 100G |
| Usage/Application | Personal, Parlour, Resell |
we are leading manufacturer of clip in hair extensions. We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
* lasting longer than 2-3 years with good care.
Additional Information: