Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Human Hair |
| Hair Grade | 10A |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Style | STRIAGHT |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Packaging Size | 10-30inch |
| Hair texture | Straight, Long, Natural Temple Hair |
| Color | NATURAL |
| Usage | Personal, Parlour, RESELL |
| Type Of Packing | TRANSPARENT POLY BAG |
| Is It Washable | Washable |
| Gender | Female |
| Usage/Application | parlour,personal and resell |
| Chemical Processing | No |
| Application | Fusion |
| Bundle Weight | 100 g |
| Available Net Weight | 100g/pc |
| Length | 10"-30"inch |
| Processing | Unprocessed |
| Washable | Yes |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Virgin Hair | YES |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | yes |
| Delivery Time | 2-3 Working days |
| Capacity | new |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Condition | NEW |
| Features | temple hair |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading manufacturer of 100% Virgin Human Hair Extensions Clip On Silky Straight Single Drawn Hair.We supply to sell wholesale Indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Virgin Remy hair:
* Full Cuticle in Same Direction, No Acid Processed, Water Sterilizing Only
* No Tangle Minimum Shedding
* Can Be Bleached in #60 and #613 Color
* Not Too Shiny, But It Will Be More Smoother More Washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Set Content | 7 Pieces |
| Material | Human Hair |
| Style | STRAIGHT |
| Color | NATURAL |
| Hair Length | 30 in |
| Hair Color | Natural Brown |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Packaging Size | 10-30inch |
| Usage | Personal, RESELL, Parlour |
| Hair texture | Natural Temple Hair, clip hair, Long, Straight |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Is It Washable | Washable |
| Length | 10"-30" |
| Gender | Female |
| Hair Grade | 10A |
| Bundle Weight | 100 g |
| Available Net Weight | 100g/pc |
| Durability | Re-usable |
| Washable | Yes |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Virgin Hair | YES |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Delivery Time | 2-3 WORKING DAYS |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Condition | New |
| Features | temple hair |
| Durable Time | more than 1 year |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | parlour,personal and resell |
We are the manufacturer of Cheap 100% Clip In Real Human Hair Extensions. We supply to sell wholesale Indian hair without any mixing. This hair is authentic, virgin hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. It is natural human hair with natural shine and smoothness. We sourced all hair from south Indian temple hair. Its best quality unprocessed raw hair.
Weft Virgin Human Hair:
* Full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* No tangle
* Not too shiny, but it will be more smoother more washing
* Lasting longer than 2-3 years with good care.
*One donor 100% virgin human Hair, no fiber, no synthetic
*No chemical process, full cuticle aligned, could be dyed or bleached
*Well constructed double weft to ensure no shedding
*Curl holding after washing
*Could be flat iron and restyle
*Clean weft no lice
Available Textures:
Straight, wavy, curly, Body wave, deep wave, deep curly, kinky curly, spring curly, afro curly, tight curly etc.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | 100%Human Hair |
| Texture | Body Wave |
| Length | 30 inch |
| Hair Grade | 10A |
| Hair Texture | Wavy |
| Color | Black |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Brand | rvhhe |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Hair Source | Indian Temple |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Lace Type | Transparent Lace |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information: