Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Texture | Curly |
| Length | 10"-30" |
| Hair Grade | 10A |
| Material | Human Hair |
| Hair texture | Long, Natural Temple Hair, Curly |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Packaging Size | According To Order |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
| Color | NATURAL |
| Is It Washable | Washable |
| Weight | 100G |
| Gender | Female |
| Usage/Application | Personal, Parlour, Resell |
| Usage | Personal, Parlour, Resell |
| Chemical Processing | No |
| Hair Source | Indian Temple |
| Pack Size | 10"-30" |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Available Net Weight | 100g |
| Lace Type | Transparent Lace |
| Size Can Be Customised | yes |
| Product Type | Extension |
| Set Contains | 1 Piece (100g) |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Washable | Yes |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Style | INDIAN CURLY |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Grade | 10A |
| Delivery Time | 4-5 Working Days |
| Hair Type | Human Hair |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Capacity | 500 KG per month |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | New |
| Features | temple hair |
| Size | 10"-30" |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | yes |
| Brand | RVHHE |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading manufacturer of Indian Curly Fumi Human Hair Extension. We supply to sell wholesale Indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 8 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Virgin Remy hair:
* Full Cuticle In Same Direction, No Acid Processed, Water Sterilizing OnlyAdditional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Texture | Curly |
| Hair Length | 30 inch |
| Hair Type | Human Hair |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Weft Type | Machine Weft |
| Packaging Size | According To Order |
| Hair Grade | 10A |
| Delivery Time | 4-5 Working Days |
| Color | Black |
| Length | 30 inch |
| Available Net Weight | 120 gm |
| Gender | Women |
| Bundle Weight | 100 g |
| Pack Size | 10"-30" |
| Washable | Yes |
| Processing | Unprocessed |
| Size Can Be Customised | yes |
| Set Contains | 1 Piece (100g) |
| Style | Indian Curly |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Virgin Hair | yes |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Capacity | 500 kg |
| Features | temple hair |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | yes |
| Brand | RVHHE |
| Usage | Personal, Parlour, Resell |
we are leading manufacturer of curly funmi human hair machine weft. We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information: