Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | straight |
| Length | 10-30 |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Length | Above 30 inch |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Application | Fusion |
| Color | Black |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Brand | rvhhe |
| Hair Origin | Indian |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Chemical Free |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Durable Time | 1 year |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 12-16 inch |
| Hair Type | straight |
| Length | 10-30 |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Bundle Weight | 100 g |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Brand | rvhhe |
| Application | Fusion |
| Hair Origin | South Indian |
| Processing | Chemical Free |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Durable Time | 1 year |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Brown |
| Hair Color | Natural Brown |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | 100%human hair |
| Product Type | Weft Hair (Bundles) |
| Texture | Body Wave |
| Length | 30 inch |
| Hair Grade | 10A |
| Hair Style | Wavy |
| Hair Texture | Wavy |
| Color | Black |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Brand | rvhhe |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Hair Source | Indian Temple |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Lace Type | Transparent Lace |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Material | Virgin Human Hair |
| Curl Pattern | Deep Curl |
| Attachment Type | Weft |
| Hair Length | 20 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | 3 Pieces |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage | Bridal, Stage, Personal, Photo Shoot, Salon |
Product Details:
| Material | Virgin Human Hair |
| Curl Pattern | Deep Curl |
| Attachment Type | Weft |
| Hair Length | 20 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | 3 Pieces |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage | Salon, Stage, Personal, Bridal, Photo Shoot |
Enhance your hairstyle with our Deep Curly Indian Human Hair Extensions, manufactured to provide a natural appearance, rich volume, and premium finish. Made from 100% original human hair, these extensions blend naturally with existing hair and retain their curl definition, softness, and shine for long-lasting use.
Available in lengths ranging from 10 inches to 30 inches, our deep curly hair extensions are widely used by beauty salons, professional hairstylists, wig manufacturers, resellers, exporters, and individual buyers.
Product Specifications / Highlights• Hair Type: 100% Pure Indian Human Hair
• Texture: Deep Curly with Natural Bounce
• Hair Length: 10 Inch to 30 Inch
• Quality: Cuticle Aligned Hair
• Finish: Soft, Smooth & Natural Look
• Shedding: Minimal Shedding
• Tangle: Tangle-Free Hair
• Volume: Full & Thick from Root to Tip
• Processing: Chemical-Free / No Synthetic Mix
Our hair is carefully sourced and professionally processed to maintain the original curl pattern and strength. The extensions provide a natural blend, long durability, and consistent quality, making them suitable for regular wear as well as professional salon applications.
Ideal for daily styling, special occasions, fashion shoots, bridal looks, and salon services.
Applications / Usage• Hair Extensions
• Wig Manufacturing
• Salon & Professional Styling
• Wholesale & Export Supply
• Personal Hair Styling
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 20-24 inch |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Length | 10-30 |
| Hair Texture | Body Wave |
| Gender | Women |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Bundle Weight | 100 g |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Brand | rvhhe |
| Application | Fusion |
| Hair Origin | South Indian |
| Processing | Chemical Free |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Durable Time | 1year |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
we are leading manufacturer of Wholesale Hot Beauty Hair Wig Lace Closure Frontal Virgin Hair Products. we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 12-16 inch |
| Length | 30 inch |
| Hair Type | Straight |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Parlour |
| Brand | RVHHE |
| Application | Fusion |
| Bundle Weight | 100 g |
| Features | Single Donor Hair, Dyeable, No Shedding, Easy to style, Durable, Cuticle Aligned Hair, Tangle Free, Washable, Remy Human Hair, 100% Natural Hair, Breathable and Comfortable, Smooth & Silky, Temple Hair, Scalp-friendly, Virgin Human Hair |
| Processing | Unprocessed |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Material | Human Hair |
| Lace Size | 5x5 inch |
| Hair Texture | Closure Straight Hair |
| Brand | 10A |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Color | Natural Hair |
| Material | Human Hair |
| Hair Length | 20 inch |
| Hair Color | Natural Black |
| Lace Type | Transparent Lace |
| Usage/Application | Personal |
| Length Inches | 18inch |
| Closure Style | Free Part |
| Packaging Size | 12-26 |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Hair Density | 100% |
| Hair Feature | Baby Hair, Pre Plucked, Tangle Free, Shedding Free |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information: