Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Single Drawn, Remy |
| Hair Length | 12-16 inch |
| Texture | Straight |
| Hair Grade | 10A |
| Length | 10"-30"inch |
| Gender | Women |
| Extension Type | Weft |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Origin | Indian |
| Usage/Application | Resell, personal and Parlour |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Material | Human Hair |
| Color | NATURAL |
| Hair texture | Natural Temple Hair, Straight, Wavy |
| Type Of Packing | TRANSPARENT POLY BAG |
| Is It Washable | Washable |
| Pack Size | 10"-30" INCH |
| Brand | RVHHE |
| Application | Fusion |
| Packaging Size | 10-30 |
| Weight | 100g |
| Hair Source | Indian Temple |
| Form | Hair Strands |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Available Length | 10"-30" |
| Style | Straight |
| Processing | Unprocessed |
| Lace Type | Transparent Lace |
| Durable Time | more than 1 year |
| Washable | yes |
| Grade | 10A |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Capacity | 350 KG |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Condition | NEW |
| Size | 10-30 |
| Available Net Weight | 75g |
| Delivery Time | 2-3working days |
| Dye Able | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Personal, Parlour And Resell |
we are leading manufacturer of top 10a grade remi and virgin human hair exports frontal wholesale cheap price human hair. We supply to sell wholesale indian hair in india without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
* lasting longer than 2-3 years with good care.
Additional Information: