Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | human hair |
| Curl Pattern | Deep Curl |
| Attachment Type | Weft |
| Hair Texture | Curly |
| Color | Black |
| Hair Length | 30 inch |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | 3 Pieces |
| Brand | rvhhe |
| Packaging Size | 10-30 |
| Hair Grade | 10A |
| Weight | 100g |
| Usage/Application | Personal |
| Bundle Weight | 100 g |
| Usage | Stage, Salon, Bridal, Photo Shoot, Personal |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
we are leading manufacturer of Wholesale Hot Beauty Hair Wig Lace Closure Frontal Virgin Hair Products. we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information: