Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 20-24 inch |
| Length | 24 inch, 10"-30" |
| Hair Grade | 10A |
| Hair Texture | Natural |
| Hair Type | Silky Straight |
| Usage/Application | Resell, Personal and Parlour |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Brand | RVHHE |
| Color | NATURAL |
| Usage | Resell, Personal, Parlour |
| Packaging Size | According To Order |
| Chemical Processing | NO |
| Application | Fusion |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Bundle Weight | 100 g |
| Pack Size | 10"-30" Inch |
| Form | Hair Strands |
| Processing | Unprocessed |
| Gender | Female |
| Product Type | Extension |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Washable | Yes |
| Packaging Type | TRANSPARENT POLY BAG |
| Size | 18" |
| Grade | 10A |
| Weight | 100G |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Structure | NATURAL |
| Delivery Time | 2-3 Working Days |
| Material | Human Hair |
| Available Sizes | 10"-30" Inch |
| Purity | 100% HUMAN HAIR |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | NEW |
| Available Net Weight | 100G |
| Is It Washable | Washable |
| Dye able | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Style | Silky Straight |
we are leading manufacturer of quality remy best closure hair. We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Human Hair |
| Attachment Type | Weft |
| Color | Natural |
| Hair Style | Straight |
| Hair Length | 20 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | 7 Pieces |
| Packaging Size | According To Order |
| Hair Type | HUMAN HAIR |
| Hair texture | Straight, Natural Temple Hair |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Usage | Personal, Parlour, Resell |
| Is It Washable | Washable |
| Gender | Female |
| Usage/Application | Personal, Parlour, Resell |
| Hair Grade | 10A |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Length | 10"-30"inch |
| Available Net Weight | 100G |
| Washable | Yes |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Virgin Hair | YES |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Delivery Time | 4-5 Working Days |
| Capacity | 500 KG per month |
| Condition | NEW |
| Features | Temple Hair |
| Durable Time | more than 1 year |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Country of Origin | Made in India |
| Size Available | 10 to 30 inch |
We are leading manufacturer of Long Straight Human Hair Extension. We supply to sell wholesale Indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It's available in 8 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Virgin Remy hair
* Full Cuticle In Same Direction, No Acid Processed, Water Sterilizing OnlyAdditional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Attachment Type | Weft |
| Hair Grade | 10A |
| Length | 20"-26" |
| Material | Human Hair |
| Hair Length | 20"-26" |
| Hair Style | Straight |
| Set Content | 5 Pieces |
| Bundle Weight | 100 g |
| Packaging Size | According To Order |
| Hair texture | Straight, Long |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Is It Washable | Washable |
| Product Type | Extension |
| Gender | Female |
| Usage/Application | parlour,personal and resell |
| Customisation | Yes |
| Color | NATURAL |
| Usage | Personal, Parlour And Resell |
| Quantity Per Pack | 1 piece (100g) |
| Available Net Weight | 100g/pc |
| Finish | Natural |
| Style Number | A55 |
| Packaging Type | Transparent Poly Bag |
| Washable | Yes |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Virgin Hair | YES |
| Delivery Time | 4-5 WORKING DAYS |
| Pack Size | 10"-30" |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Brand | RVHHE |
| Durable Time | more than 1 year |
| Condition | New |
| Features | temple hair |
| Size | 20"-26" |
| Is It Customised | Customisation |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Length Size | 10"-30", 10-30 |
| Hair Texture | Deep Wavy |
| Hair Type | Bouncer Curly |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Bundle Weight | 100 g |
| Brand | RVHHE |
| Color | Natural |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
| Packaging Size | According To Order |
| Material | Human Hair |
| Chemical Processing | No |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Application | Fusion |
| Pack Size | 10"-30" |
| Form | Hair Strands |
| Hair Origin | Temple |
| Gender | Female |
| Processing | Chemical Free |
| Product Type | Extension |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Size | 10-30 |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Weight | 100G |
| Delivery Time | 2-3 Working Days |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Capacity | 350 KG |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Virgin Hair | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of 10a premium remy indian human hair extension we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Length Size | 20 inch |
| Weft Type | Hand Tied Weft |
| Hair Type | Human Hair |
| Length | 22 inch |
| Hair Length | 20 inch |
| Hair Grade | 10A |
| Color Shade | Natural Black |
| Usage/Application | Resell, personal and Parlour |
| Hair Origin | Indian |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Chemical Processing | No |
| Packaging Size | According to Order |
| Hair Weight | 100 g |
| Fabric | HUMAN HAIR |
| Application | Weaving |
| Gender | Female |
| Product Type | Extension |
| Processing | Unprocessed |
| Pattern | Silky Straight Wave |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Size | 10"-30" |
| Weight | 100G |
| Is It Washable | Yes |
| Delivery Time | 4-5 Working Days |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Type Of Packaging | Transparent Poly Bag |
| Set Contains | 1 |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Virgin Hair | Yes |
| Material | Human Hair |
| Usage | Parlour, RESELL, Personal |
| Pack Size | 10"-30" |
| Brand | RVHHE |
| Color | natural |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | Curly |
| Hair Texture | Straight |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Type | Deep Curly |
| Length | 24 inch |
| Hair Texture | Deep Wavy |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Parlour |
| Brand | RVHHE |
| Application | Fusion |
| Bundle Weight | 100 g |
| Features | Temple Hair, Tangle Free, Easy to style, Single Donor Hair, Remy Human Hair, Breathable and Comfortable, Washable, No Shedding, Cuticle Aligned Hair, Smooth & Silky, 100% Natural Hair, Dyeable, Virgin Human Hair |
| Processing | Unprocessed |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Remy |
| Length | 10-30 |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Length | 20-24 inch |
| Gender | Women |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Application | Fusion |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Hair Origin | Indian |
| Brand | rvhhe |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Chemical Free |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Set Contains | 1 |
| Durable Time | 1 yera |
| Hair Color | Natural Black |
| Color | Black |
we are leading manufacturer of Wholesale Hot Beauty Hair Wig Lace Closure Frontal Virgin Hair Products. we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information: