Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 22 inch |
| Length | 22 inch |
| Hair Grade | 10A |
| Hair Type | HUMAN HAIR |
| Features | Straight |
| Size/Dimension | Clip In |
| Hair Origin | Indian |
| Color Shade | Natural Black |
| Usage/Application | Resell, personal and Parlour |
| Hair Ratio | 70 Percent Full |
| Hair Extension Type | MACHINE WEFT |
| Hair Texture | Natural Temple Hair, Straight, straigt hair |
| Type Of Packing | TRANSPARENT POLY BAG |
| Is It Washable | Washable |
| Gender | Female |
| Chemical Processing | NO |
| Packaging Size | 10-30 |
| Application | Fusion |
| Fabric | HUMAN HAIR |
| Hair Weight | 100 g |
| Length (inches) | 10"-30"inch |
| Processing | Unprocessed |
| Product Type | EXTENSION |
| Pattern | Silky Straight Wave |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Washable | Yes |
| Size | 20 Inch |
| Weight | 100g |
| Delivery Time | 2-3WORKING DAYS |
| Material | Human Hair |
| Type Of Packaging | Transparent Poly Bag |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | NEW |
| Usage | RESELL, Personal, Parlour |
| Pack Size | 10"-30" |
| Brand | RVHHE |
| Color | Natural |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of cuticle aligned single drawn straight hair. We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Length Size | 22 inch |
| Length | 22 inch |
| Hair Type | Wavy Hair, Human Hair |
| Texture | Body Wave |
| Hair Length | 22 inch |
| Hair Grade | 10A |
| Hair Origin | Indian |
| Extension Type | Weft |
| Color Shade | Natural Black |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Ratio | 70 Percent Full |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Brand | RVHHE |
| Color | Natural Color |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
| Hair texture | WAVY |
| Is It Washable | Washable |
| Chemical Processing | NO |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Packaging Size | According to Order |
| Application | Fusion |
| Hair Source | Indian Temple |
| Pack Size | 10"-30" |
| Hair Weight | 100 g |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Gender | Female |
| Processing | Unprocessed |
| Lace Type | Transparent Lace |
| Product Type | Extension |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Size | 10"-30" Inch |
| Washable | Yes |
| Weight | 100G |
| Delivery Time | 4-5 Working Days |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Material | Human Hair |
| Durable Time | 2-3 Working Days |
| Set Contains | 1 |
| Capacity | 350 KG |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | NEW |
| Style | Natural Wavy |
| Usage | Parlour, Personal , Resell |
| Usage/Application | Personal, Parlour, Resell |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Length | 10-30 |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Is It Washable | yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Application | Fusion |
| Bundle Weight | 100 g |
| Features | No Shedding, Smooth & Silky, Heat Resistant, 100% Natural Hair, Temple Hair, Washable, Durable, Virgin Human Hair, Single Donor Hair, Scalp-friendly, Easy to style, Cuticle Aligned Hair, Tangle Free |
| Processing | Unprocessed |
| Type Of Packaging | Polybag |
we are leading manufacturer We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
* lasting longer than 2-3 years with good care.
Additional Information: