Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Texture | Deep Curly |
| Hair Grade | 10A |
| Material | Human Hair |
| Hair texture | Long, Natural Temple Hair, Curly |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Golden Brown |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Packaging Size | 10-30inch |
| Color | Ombre |
| Usage | Parlour, Personal, RESELL |
| Is It Washable | Washable |
| Weight | 100 GRAM |
| Gender | Female |
| Hair Source | Indian Temple |
| Pack Size | 10"-30" |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Available Net Weight | 100g/pc |
| Lace Type | Transparent Lace |
| Size Can Be Customised | YES |
| Set Contains | 1 Piece (100g) |
| Washable | Yes |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Style | Indian Curly |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Grade | 10A |
| Virgin Hair | YES |
| Hair Type | Human Hair |
| Delivery Time | 2-3 working days |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Condition | New |
| Features | 100% HUMAN HAIR |
| Size | 10"-30" |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Brand | RVHHE |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 10"-30" |
| Usage/Application | parlour,personal and resell |
We are leading manufacturer of Indian Curly Ombre Color Hair. We supply to sell wholesale Indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It's available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Virgin Remy hair:
* Full Cuticle In Same Direction, No Acid Processed, Water Sterilizing OnlyAdditional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Texture | Straight |
| Hair Grade | 10A |
| Length | 10"-30" |
| Hair texture | BODY WAVY, Long |
| Hair Type | BODY WAVE |
| Gender | Women |
| Color | Blonde |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Packaging Size | 10-30inch |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
| Material | Human Hair |
| Is It Washable | Washable |
| Pack Size | According to order |
| Usage | Resell, Personal And Parlour |
| Chemical Processing | NO |
| Brand | RVHHE |
| Washable | YES |
| Available Length | 10-30 |
| Available Net Weight | 100g/pc |
| Product Type | Extension |
| Quantity Per Pack | 1 Piece (100g) |
| Product Code | A13 |
| Size | 10"-30 |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Weight | 100 Gram |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Delivery Time | 2-3 Working Days |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | New |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Features | temple hair |
| Country of Origin | Made in India |
| Style | Body Wave |
| Usage/Application | parlour,personal and resell |
We are leading manufacturer of Wholesale Body Wave Ombre Human Hair Extension.We supply to sell wholesale Indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Virgin Remy hair:
* Full Cuticle in Same Direction, No Acid Processed, Water Sterilizing Only
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Silky Straight |
| Material | Human Hair |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Gender | Women |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Grade | 10A |
| Hair texture | straight |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage | Parlour |
| Usage/Application | Resell |
| Application | Fusion |
| Form | Hair Strands |
| Washable | Yes |
| Hair Origin | South Indian |
| Available Net Weight | 120 gm |
| Processing | Chemical Free |
| Size Can Be Customised | yes |
| Set Contains | 1 Piece (100g) |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Style | SILKY STRAIGHT |
| Virgin Hair | YES |
| Type Of Packing | TRANSPARENT POLY BAG |
| Delivery Time | 4-5 WORKING DAYS |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Features | 100% HUMAN HAIR |
| Condition | NEW |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Brand | RVHHE |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair Extension Type | MACHINE WEFT |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 18 inch |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type | Extensions |
| Usage/Application | Resell, Personal and Parlour |
| Color Shade | Natural Black |
| Hair Ratio | 70 Percent Full |
| Hair Grade | 10A |
| Application | Fusion |
| Brand | RVHHE |
| Color | OMBRE |
| Hair Extension Type | MACHINE WEFT |
| Is It Washable | Washable |
| Hair Origin | Indian |
| Material | HUMAN HAIR |
| Chemical Processing | NO |
| Type Of Packing | TRANSPARENT POLY BAG |
| Packaging Size | 10-30 |
| Form | Hair Strands |
| Hair Weight | 100 g |
| Gender | Female |
| Length | 10-30 Inch |
| Processing | Unprocessed |
| Product Type | EXTENSION |
| Quantity Per Pack | 1 Piece (100g) |
| Size | 10"-30" |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Weight | 100 Gram |
| Delivery Time | 2-3WORKING DAYS |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | new |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Length | 20 inch |
| Hair Grade | 10A |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Hair Color | Ombre |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Application | Fusion |
| Hair texture | Straight |
| Color | Ombre |
| Usage | RESELL, Personal, Parlour |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Is It Washable | Washable |
| Gender | Female |
| Packaging Size | 10-30INCH |
| Chemical Processing | No |
| Bundle Weight | 100 g |
| Form | Hair Strands |
| Processing | Chemical Free |
| Length (inches) | 10"-30"inch |
| Features | Washable, Heat Resistant, Tangle Free, Durable, Scalp-friendly, Temple Hair, Single Donor Hair, Remy Human Hair, Breathable and Comfortable, Cuticle Aligned Hair, Easy to style, 100% Natural Hair, No Shedding, Virgin Human Hair, Dyeable, Smooth & Silky |
| Hair Origin | Indian |
| Product Type | Hair Extension |
| Quantity Per Pack | 1 Piece (100g) |
| Washable | Yes |
| Size | 18"-20" |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Weight | 100 Gram |
| Delivery Time | 2-3 Working Days |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | New |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair Extension Type | Temple Human Hair |
| Material | Human Hair |
Specialties We can supply Indian Remy Virgin Hair, Hair in Colors/Blonde Machine Weft in Silky Straight, Wavy, Deep Wavy, Curl, Deep Curly, Body Wave etc., textures and I,U,-Pre bonded Tips, closures in all colors available.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | human hair |
| Hair Grade | Remy |
| Texture | Straight |
| Length | 10-30 |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Style | Straight |
| Color | Black |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Gender | Female |
| Hair Source | Indian Temple |
| Is It Washable | yes |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Available Net Weight | 12inch |
| Lace Type | Transparent Lace |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Virgin Hair | yes |
| Delivery Time | 2-3 Business Day |
| Capacity | 500kg |
| Durable Time | more than 1 year |
| Features | indian temple hair |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer We supply to sell wholesale indian hair in india without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
* lasting longer than 2-3 years with good care.
Additional Information: