Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Length | 24 inch |
| Hair Type | Kinky Curly |
| Hair Texture | Curly |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Application | Fusion |
| Bundle Weight | 100 g |
| Features | Smooth & Silky, Dyeable, No Shedding, 100% Natural Hair, Washable, Cuticle Aligned Hair, Easy to style, Tangle Free, Temple Hair, Durable, Virgin Human Hair, Single Donor Hair, Remy Human Hair |
| Processing | Unprocessed |
| Type Of Packaging | Polybag |
we are leading manufacturer We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
* lasting longer than 2-3 years with good care.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Length | 20 inch |
| Hair Type | Wavy |
| Hair Texture | Body Wave |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Parlour |
| Application | Fusion |
| Brand | RVHHE |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Unprocessed |
| Features | Smooth & Silky, Light Weight, Breathable and Comfortable, Heat Resistant, Durable, No Shedding, Easy to style, Temple Hair, Remy Human Hair, 100% Natural Hair, Cuticle Aligned Hair, Single Donor Hair, Washable, Dyeable, Tangle Free, Virgin Human Hair |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | human hair |
| Curl Pattern | Deep Curl |
| Length | 30 inch |
| Attachment Type | Weft |
| Hair Texture | Curly |
| Color | Black |
| Hair Length | 3 inch |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | 3 Pieces |
| Brand | rvhhexports |
| Packaging Size | 10-30 |
| Hair Grade | 10A |
| Weight | 100g |
| Usage/Application | Resell |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage | Salon, Bridal, Photo Shoot, Personal, Stage |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
we are leading manufacturer of Wholesale Hot Beauty Hair Wig Lace Closure Frontal Virgin Hair Products. we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Straight |
| Length | 10-30 |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Length | Above 28 inch |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Application | Fusion |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Brand | rvhhe |
| Hair Origin | Indian |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Chemical Free |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Durable Time | 1 year |
we are leading manufacturer We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
* lasting longer than 2-3 years with good care.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2800 Piece |
| Hair Length | 20-24 inch |
| Length | 30 inch |
| Hair Type | Straight |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Parlour |
| Brand | RVHHE |
| Application | Fusion |
| Bundle Weight | 100 g |
| Features | Durable, 100% Natural Hair, Tangle Free, Single Donor Hair, Cuticle Aligned Hair, Washable, Virgin Human Hair, Temple Hair, Scalp-friendly, Remy Human Hair, Smooth & Silky, No Shedding, Dyeable, Easy to style |
| Processing | Unprocessed |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | human hair |
| Curl Pattern | Deep Curl |
| Attachment Type | Weft |
| Hair Texture | Curly |
| Color | Black |
| Hair Length | 14 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Brand | rvhhe |
| Packaging Size | 10-30 |
| Hair Grade | 10A |
| Weight | 100G |
| Usage/Application | Resell |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage | Salon, Stage, Bridal, Photo Shoot, Personal |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
we are leading manufacturer of .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information: