Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Texture | Deep Curly |
| Hair Grade | 10A |
| Length | 10"-30"inch |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Packaging Size | 10-30inch |
| Hair Extension Type | MACHINE WEFT |
| Material | Human Hair |
| Usage | Personal, Parlour, Resell, Personal, Parlour |
| Hair texture | Natural Temple Hair, Curly |
| Type Of Packing | TRANSPARENT POLY BAG |
| Is It Washable | Washable |
| Gender | Female |
| Color | Natural |
| Chemical Processing | NO |
| Hair Source | Indian Temple |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Lace Type | Transparent Lace |
| Available Net Weight | 100G |
| Product Type | EXTENSION |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Washable | Yes |
| Size | 10"-30" |
| Set Contains | 1 |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Weight | 100G |
| Delivery Time | 2-3 WORKING DAYS |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Pack Size | 10"-30" |
| Capacity | 500 KG |
| Brand | RVHHE |
| Durable Time | more than 1 year |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | NEW |
| Features | temple hair |
| Usage/Application | Personal, Parlour, Resell |
we are leading manufacturer of natural real human hair. We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
* lasting longer than 2-3 years with good care.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Deep Wavy, CURLY |
| Hair Texture | Natural |
| Material | Human Hair |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Features | temple Hair |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Brown |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Grade | 10A |
| Color | Natural |
| Length | 20"inch |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Packaging Size | 10-30INCH |
| Usage/Application | Resell, Personal and Parlour |
| Weight | 100g/pc |
| Application | Fusion |
| Bundle Weight | 100 g |
| Style | Curly |
| Hair Origin | Indian |
| Product Type | Extension |
| Washable | Yes |
| Packaging Type | TRANSPARENT POLY BAG |
| Grade | 10A |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Structure | Natural |
| Virgin Hair | YES |
| All Is 100Grams Per Package But Customise Is Possible | YES |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Condition | new |
| Size | 10"-30" |
| Available Net Weight | 100G |
| Delivery Time | 5-6 Working Days |
| Is It Washable | Washable |
| Usage | RESELL, PERSONAL AND PARLOUR |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Dye able | No |
we are leading manufacturer of Indian Curly Human Hair we supply to sell wholesale indian hair in india without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 12-16 inch |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Hair Grade | 10A |
| Length | 10"-30",inch |
| Features | temple Hair |
| Hair Color | Blonde |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | South Indian |
| Hair texture | BLONDE, Long, Straight |
| Color | Blonde |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Packaging Size | According To Order |
| Gender | Female |
| Bundle Weight | 100 g |
| Usage/Application | Resell, Personal and Parlour |
| Application | Fusion |
| Weight | 100g/pc |
| Form | Hair Strands |
| Style | Straight |
| Processing | Chemical Free |
| Product Type | EXTENSION |
| Density | NATURAL FULL DENSITY |
| Washable | Yes |
| Durable Time | more than 1 year |
| Packaging Type | TRANSPARENT POLY BAG |
| Product Code | A10 |
| Grade | 10A |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Structure | NATURAL |
| Purity | 100% HUMAN HAIR |
| Capacity | 500 Kg Per Month |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Condition | NEW |
| Size | 10"-30" INCH |
| Material | Human Hair |
| Available Net Weight | 100 Gram |
| Delivery Time | 2-3 WORKING DAYS |
| Is It Washable | Washable |
| Usage | RESELL, PERSONAL AND PARLOUR |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Dye able | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | Above 30 inch |
| Hair Type | Deep Curly |
| Hair Grade | 10A |
| Length | 10-30 |
| Gender | Women |
| Color | Natural |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Hair Origin | South Indian |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
| Hair texture | Natural Temple Hair, Long, Curly |
| Is It Washable | Washable |
| Pack Size | 10"-30", According To Order |
| Material | Human Hair |
| Usage | Parlour, Personal , Resell |
| Chemical Processing | No |
| Bundle Weight | 100 g |
| Brand | RVHHE |
| Application | Fusion |
| Form | Hair Strands |
| Style | CURLY |
| Processing | Chemical Free |
| Product Type | Extension |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Packaging Type | TRANSPARENT POLY BAG |
| Size | 10"-30" |
| Grade | 10A |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Weight | 100G |
| Structure | NATURAL |
| Delivery Time | 2-3Working Days |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Capacity | 500 KG |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | NEW |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Available Net Weight | 100G |
| Dye able | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading manufacturer of Wholesale Remy Virgin Indian Human Raw Directly Hair. We supply to sell wholesale Indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality Indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Virgin Remy hair:
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 20-24 inch |
| Length | 10-30 |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Hair Texture | Body Wave |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Is It Washable | yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 10-30 |
| Usage/Application | Resell |
| Application | Fusion |
| Bundle Weight | 100 g |
| Features | Washable, No Shedding, Temple Hair, 100% Natural Hair, Durable, Remy Human Hair, Cuticle Aligned Hair, Single Donor Hair, Tangle Free, Heat Resistant, Easy to style, Virgin Human Hair, Smooth & Silky, Dyeable |
| Processing | Unprocessed |
| Type Of Packaging | Polybag |
we are leading manufacturer We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
* lasting longer than 2-3 years with good care.
Additional Information: