Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 20-24 inch |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Hair Grade | 10A |
| Length | 10"-30"inch |
| Gender | Women |
| Color | Natural |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Material | Human Hair |
| Hair texture | Long, WAVY, Natural Temple Hair |
| Is It Washable | Washable |
| Packaging Size | According To Order, 10"-30" |
| Usage | Parlour, Personal , Resell |
| Brand | RVHHE |
| Application | Fusion |
| Form | Hair Strands |
| Hair Origin | Temple |
| Available Length | 10-30,INCH |
| Washable | Yes |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Capacity | 500 KG |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Condition | New |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Grade | 100G |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Application | Fusion |
| Hair Type | Human Hair |
| Brand | RVHHE |
| Color | NATURAL |
| Hair texture | Natural Temple Hair, Curly |
| Is It Washable | Washable |
| Material | Human Hair |
| Chemical Processing | No Chemical Process |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag,You Can Put Your Company Logo in Transparent Poly Bag Very Easily. |
| Bundle Weight | 100 g |
| Pack Size | 10"-30", According to order |
| Form | Hair Strands |
| Processing | Chemical Free |
| Length | 18"inch |
| Gender | Female |
| Hair Origin | Indian |
| Product Type | Extension |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Washable | Yes |
| Size | 10"-30" |
| Weight | 100g |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Delivery Time | 4-5 Working Days |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Capacity | 500KG |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | NEW |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Parlour, Personal , Resell |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Brown |
| Color | Natural Color |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Hair Origin | Indian |
| Hair texture | wavy, Natural Temple Hair |
| Is It Washable | Washable |
| Pack Size | 10"-30", According To Order |
| Application | Fusion |
| Chemical Processing | NO |
| Hair Grade | 10A |
| Bundle Weight | 100 g |
| Brand | RVHHE |
| Processing | Chemical Free |
| Form | Hair Strands |
| Available Length | 10"-30 |
| Length | 26"inch |
| Product Type | Extension |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Size | 10"-30" |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Weight | 100G |
| Delivery Time | 4-5 Working Days |
| Available Sizes | 10-30 INCH |
| Capacity | 500 KG |
| Virgin Hair | Yes |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Personal, Parlour, Resell |
| Material | Human Hair |
| Usage | Parlour, Personal , Resell |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
we are leading manufacturer of Natural Indian Remy Hair Weft .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Straight |
| Attachment Type | Weft |
| Material | Human Hair |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Color | Natural Brown |
| Set Content | Single Piece |
| Hair Extension Type | MACHINE WEFT |
| Color | NATURAL |
| Hair texture | Straight |
| Type Of Packing | TRANSPARENT POLY BAG |
| Packaging Size | 100 gm |
| Chemical Processing | NO |
| Brand | RVHHE |
| Hair Grade | 10A |
| Pack Size | 10"-30" |
| Bundle Weight | 100 g |
| Form | Hair Strands |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Length | 22"inch |
| Gender | Female |
| Features | Smooth & Silky, Virgin Human Hair, No Shedding, Washable, Dyeable, Breathable and Comfortable, Tangle Free, Single Donor Hair, Scalp-friendly, Cuticle Aligned Hair, Remy Human Hair, 100% Natural Hair, Easy to style, Durable, Temple Hair |
| Product Type | EXTENSION |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Washable | Yes |
| Size | 10"-30" |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Delivery Time | 4-5 WORKING DAYS |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Capacity | 500 KG |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Virgin Hair | Yes |
| Condition | NEW |
| Durable Time | MORE THAN 1 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 100gm |
| Usage | Personal, Parlour, Resell |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Human Hair |
| Attachment Type | Weft |
| Color | NATURAL |
| Hair Type | Wavy Hair, STRIAGHT |
| Hair Length | 22 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | 7 Pieces |
| Packaging Size | According To Order |
| Hair Extension Type | MACHINE WEFT |
| Hair texture | Natural Temple Hair, Straight |
| Type Of Packing | Transparent Poly Bag |
| Is It Washable | Washable |
| Gender | Female |
| Chemical Processing | NO |
| Hair Grade | 10A |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Length | 20inch |
| Product Type | EXTENSION |
| Quantity Per Pack | 100G |
| Washable | Yes |
| Size | 10-30 |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Weight | 500g |
| Delivery Time | 4-5 Working Days |
| Available Sizes | 10"-30" |
| Capacity | 500 KG |
| Virgin Hair | Yes |
| Set Contains | 1 piece (100g) |
| Condition | New |
| Durable Time | more than 1 year |
| Brand | RVHHE |
| Pack Size | 10"-30" |
| Usage | Personal, Parlour, Resell |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Hair Length | 20-24 inch |
| Hair Type | Straight |
| Length | 24 inch |
| Hair Texture | Straight |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Bundle Weight | 100 g |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Personal |
| Brand | RVHHE |
| Application | Fusion |
| Form | Hair Strands |
| Hair Origin | South Indian |
| Features | Virgin Human Hair, Single Donor Hair, Smooth & Silky, Scalp-friendly, Easy to style, Dyeable, 100% Natural Hair, Washable, Remy Human Hair, Temple Hair, Durable, No Shedding, Tangle Free, Cuticle Aligned Hair, Breathable and Comfortable |
| Processing | Chemical Free |
| Weight | 100 gm |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of Natural Indian Remy Hair Weft .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Type | Straight |
| Length | 30 inch |
| Hair Texture | Straight |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Bundle Weight | 100 g |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Personal |
| Brand | RVHHE |
| Application | Fusion |
| Hair Origin | South Indian |
| Features | No Shedding, Durable, 100% Natural Hair, Cuticle Aligned Hair, Dyeable, Tangle Free, Smooth & Silky, Temple Hair, Breathable and Comfortable, Washable, Virgin Human Hair, Scalp-friendly, Single Donor Hair |
| Processing | Chemical Free |
| Weight | 100 gm |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of .we supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. It is 100 % temple raw hair. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
virgin remy hair:
* full cuticle in same direction, no acid processed, water sterilizing only
* no tangle minimum shedding
* can be bleached in #60 and #613 color
* not too shiny, but it will be more smoother more washing
Additional Information: