Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | real human hair |
| Length | 30 inch |
| Texture | Straight |
| Hair Grade | AAA grade |
| Hair Texture | Straight |
| Color | Brown |
| Hair Color | Natural Brown |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Brand | rvhhexports |
| Packaging Size | 100 piece pack |
| Hair Source | Indian Temple |
| Gender | female |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Is It Washable | yes |
| Lace Type | Transparent Lace |
| Available Net Weight | 100 gram (aprox 100 pieces) |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
| Virgin Hair | yes |
| Delivery Time | 2-3 days |
| Durable Time | more than 1 year |
| Features | natural |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Remy Human Hair |
| Bond Type | Flat Tip |
| Hair Texture | Wavy |
| Strand Length | 22 in |
| Strand Weight | 1 g |
| Hair Color | Natural Black |
| Pack Size | 100 Strands |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage | Salon |
We are a manufacturer, exporter, and supplier of premium pre-bonded hair extensions.
Our pre-bonded hair extensions are available in lengths from 16 inches to 32 inches and are crafted using 100% human hair.
We offer the following bond types:
Flat Tip
Nail Tip
K Tip
U Tip
Nano Tip
Our hair extensions are tangle-free, smooth, durable, and reusable, ensuring a natural look and long-lasting performance.
Additional Information: