Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Hair Type | Wavy |
| Length | 20 inch |
| Hair Texture | Body Wave |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Brown |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Bundle Weight | 100 g |
| Color | Natural Brown |
| Packaging Size | 100 gm |
| Brand | RVHHE |
| Application | Fusion |
| Form | Hair Strands |
| Hair Origin | Temple |
| Features | Washable, No Shedding, Virgin Human Hair, Scalp-friendly, Cuticle Aligned Hair, Clip in Hair, 100% Natural Hair, Remy Human Hair, Breathable and Comfortable, Tangle Free, Dyeable, Light Weight, Durable, Smooth & Silky, Easy to style |
| Processing | Chemical Free |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. Ihese hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Wavy |
| Length | 24 inch to 28 inch |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Texture | Body Wave |
| Gender | Women |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Application | Fusion, Clip In Use |
| Packaging Size | 100 gm |
| Hair Origin | Indian |
| Brand | RVHHE |
| Bundle Weight | 100 g |
| Form | Hair Strands |
| Processing | Chemical Free |
| Features | Breathable and Comfortable, Easy to style, Cuticle Aligned Hair, Scalp-friendly, Durable, No Shedding, Smooth & Silky, Remy Human Hair, Tangle Free, 100% Natural Hair, Washable, Clip in Hair, Dyeable, Virgin Human Hair, Temple Hair, Single Donor Hair |
| Attachment Type | Clips |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
we are leading manufacturer of We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. Ihese hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Hair Type | Straight |
| Length | 20 inch |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Application | Fusion |
| Packaging Size | 100 gm |
| Hair Origin | Indian |
| Brand | RVHHE |
| Bundle Weight | 100 g |
| Form | Hair Strands |
| Processing | Unprocessed |
| Features | Remy Human Hair, Smooth & Silky, Tangle Free, Durable, Easy to style, No Shedding, Dyeable, Cuticle Aligned Hair, Temple Hair, Single Donor Hair, 100% Natural Hair, Washable, Virgin Human Hair |
| Weight | 100 gm |
| Country of Origin | Made in India |
we are leading manufacturer of We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. Ihese hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Hair Type | Wavy |
| Length | 18 inch |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Hair Texture | Body Wave |
| Hair Color | Natural Brown |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Application | Fusion |
| Color | Natural Brown |
| Packaging Size | 100 gm |
| Brand | RVHHE |
| Hair Origin | Indian |
| Form | Hair Strands |
| Bundle Weight | 100 g |
| Features | Temple Hair, No Shedding, Single Donor Hair, Scalp-friendly, Dyeable, Breathable and Comfortable, Smooth & Silky, Remy Human Hair, Heat Resistant, Durable, Virgin Human Hair, Cuticle Aligned Hair, Washable, Tangle Free, 100% Natural Hair |
| Processing | Chemical Free |
| Weight | 100 gm |
we are leading manufacturer of. We supply to sell wholesale indian hair without any mixing. This hair is authentic, remy virgin human hair. We offer to sell low prices in the market. We sell high quality indian natural hair with natural color. This natural color hair can be dye and bleach to change the color of the hair. It’s available in 10 to 30 inch hair lengths. These hairs can be easily restyled. It is natural human hair with natural shine and smoothness.
Additional Information: